Епіфаній спростував інформацію про розкол у Помісній церкві

Фото: pomisna.info


Предстоятель Православної церкви України зазначив, що почесного патріарха Філарета шанують, але не згодні з його висловлюваннями про можливе відновлення УПЦ Київського патріархату Об этом сообщает radio-mb.in.ua со ссылкой на СМИ.На сьогодні у Православній церкві України (ПЦУ) немає ніякого розколу. Про це в ході візиту до Маріуполя заявив предстоятель ПЦУ Епіфаній, передає прес-служба церкви.


Зокрема, Епіфаній зазначив, що церковного розколу «немає і не буде».


«Кожен ієрарх має певні думки, але ми повинні спільно будувати майбутнє єдиної помісної Української православної церкви», — підкреслив він.


Також відповідаючи на питання про публічні заяви Філарета, він зазначив, що почесного патріарха шанують, але не згодні з його висловлюваннями про можливе відновлення УПЦ Київського патріархату.


«Зараз, фактично і юридично, в Україні не існує таких структур Українська православна церква Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква, тому що ми об’єдналися і ці колишні структури увійшли до єдиної Церкви, виконавши свою історичну місію», — додав Епіфаній.


Зазначимо, сьогодні у Володимирському соборі в Києві відбулося молитовне святкування, яке опинилося в центрі скандалу після інформації про наміри Філарета відновити діяльність УПЦ Київського патріархату. Зокрема, єпископи ПЦУ отримали запрошення на бланках УПЦ КП, а Філарет заявив, що може відновити Київський патріархат.


Раніше повідомлялося, що патріарх Філарет запросив предстоятеля ПЦУ, митрополита Епіфанія 14 травня разом вшанувати пам’ять священномученика Макарія.


У ПЦУ заявили, що Епіфаній 14 травня буде з візитом у Маріуполі, і тому не зможе прибути на запрошення Філарета у Володимирський собор.


Також митрополит Луцький і Волинський Православної церкви України Михаїл відмовив почесному патріарху Філарету приїхати до Києва 14 травня на традиційне молитовне святкування на честь священномученика Макарія.


Читайте також: Будемо і надалі боротися за Українську незалежну церкву — Філарет

Додайте «ГЛАВКОМ» в свої обрані джерела ⟶

Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/epifaniy-sprostuvav-informaciyu-pro-rozkol-u-pomisniy-cerkvi-593564.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя